[Mahal] Kamusal Sanat Atölyeleri

mahal

MAHAL, Kamusal Sanat Atölyeleri’ne devam ediyor. Kadıköy Mimarlar Odası’nda 3 Ekim’de başlayacak atölyeler, herkesin katılımına açık.

MAHAL; 2012 yılından itibaren “Kamusal Sanat Atölyesi” ismiyle yeni tip kamusal sanat üzerine teori odaklı çalışmalar gerçekleştiren, farklı alanlardan kişilerin bir araya geldiği bir oluşumdur.

Mekanın bağlamı üzerinden yeni ilişki biçimleri üretmek ve bu üretim sürecini katılımcılarıyla birlikte tartışmak amacıyla farklı başlıklarda programlar hazırlayan MAHAL; herkesin katılımına açık bir tartışma ve üretim alanıdır.

10 haftalık programda; kamusal alan, kamusal alanda ideoloji ve sanat, performans sanatı, estetik-politik eylem, video-aktivizm, permakültür, katılımcı sanat, yeni tip kamusal sanat gibi başlıklar, teorik altyapı ve günümüz pratikleri üzerinden tartışmaya açılıyor.

Atölye tarihleri: 3 Ekim – 12 Aralık 2013

Her Perşembe, 19.00 – 21.30

Katılım ücretsizdir.

TMMOB Mimarlar Odası

Anadolu I Büyükkent Bölge Temsilciliği (Kadıköy)

Rıhtım Cad.İskele Sok. No:27 Kadıköy, İstanbul

* Atölyeye katılım ve fikir paylaşımı için: mahal.posta@gmail.com ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]