Mavi ve pembe

Güney Koreli sanatçı Jeongmee Yoon, çocukların takıntılı olduğu renklerin pembe ve mavi olduğunu düşünüp, sadece bu renklerden oluşan Pop Art çocuk koleksiyonları yaratmış. Kendi kızının pembeye düşkünlüğünden yola çıkan sanatçı, erkek çocukların da maviye eğilimli olduğunu farketmiş. Reklamlarda bile, erkek çocuklar için gücü ve erilliği temsil eden mavinin, kız çocuklar için şirinliği ve dişiliği temsil eden pembenin öne çıkarıldığını düşünüp, sadece bu renklerden kurulmuş nesneler dünyasında “kaybolmuş” çocukları görüntülemiş. Mavi ve Pembe projesi ve diğer galeriler.  ✪
Şubat '08

pembe2.jpg

Güney Koreli sanatçı Jeongmee Yoon, çocukların takıntılı olduğu renklerin pembe ve mavi olduğunu düşünüp, sadece bu renklerden oluşan Pop Art çocuk koleksiyonları yaratmış.

Kendi kızının pembeye düşkünlüğünden yola çıkan sanatçı, erkek çocukların da maviye eğilimli olduğunu farketmiş. Reklamlarda bile, erkek çocuklar için gücü ve erilliği temsil eden mavinin, kız çocuklar için şirinliği ve dişiliği temsil eden pembenin öne çıkarıldığını düşünüp, sadece bu renklerden kurulmuş nesneler dünyasında “kaybolmuş” çocukları görüntülemiş.

Mavi ve Pembe projesi ve diğer galeriler.

mavi1.jpg

pembe1.jpg ✪

Önceki

Mars ve Goliath: Yeni bir dil yaratmak

Sonraki

Açlık, et ve istismar