Mikrokolektyw

Polonya-Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerinin 600. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Polonyalı deneysel akustik caz ikilisi Mikrokolektyw, Adam Mickiewicz Enstitüsü ve Culture.pl işbirliği ile 24 Eylül Çarşamba günü saat 20:00’de Pera Müzesi’nde konser verecek.

Davulda Kuba Suchar ve trompette Artur Majewski’den oluşan ikili, Chicago Dünya Müzik Festivali, Krakow UnSound Festival, OFF Festival, STIMUL ve Eurosonic Festival gibi  müzik ve sanat festivallerinde sahne alıyor. Robotobibok adlı Polonyalı caz grubunun küllerinden doğan Mikrokolektyw, coşkulu, elektronikten beslenen, doğaçlamayla zengin ve neredeyse izlenimci akustik caz müzikleriyle altı yıldır Avrupa müzik ortamında yer alıyor.

Tarih: 24 Eylül Çarşamba

Yer: Pera Müzesi, Pera Cafe

Meşrutiyet Caddesi No.65, 34443 Tepebaşı – Beyoğlu, İstanbul

Saat: 20:00


[su_youtube_advanced url=”http://www.youtube.com/watch?v=syysELjgFSE” width=”660″ height=”460″ controls=”no” autohide=”yes” showinfo=”no” rel=”no” modestbranding=”yes” theme=”light”]http://www.youtube.com/watch?v=syysELjgFSE[/su_youtube_advanced] ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]