Mimarlık üzerine bir sergi

Mimarlık bir serginin konusu olursa ne olur? Mimarlık sanat ile nerede kesişir, sanat olmaktan hangi noktada uzaklaşır? Mimarlık üzerinden güncel sanat üzerine neler söylenebilir? Mimarlığın sanat olma imkanlari var mıdır?
Ağustos '10

ALANistanbul “Mimarlık Üzerine Bir Sergi”
Küratör: Efe Korkut Kurt
2 Eylül 2010 – 24 Eylül 2010
Facebook etkinlik sayfası

Mimarlık bir serginin konusu olursa ne olur? Mimarlık sanat ile nerede kesişir, sanat olmaktan hangi noktada uzaklaşır? Mimarlık üzerinden güncel sanat üzerine neler söylenebilir? Mimarlığın sanat olma imkanlari var mıdır? “Mimarlık Üzerine Bir Sergi” bu soruların etrafında dolaşarak sanat ile mimarlık arasındaki mesafeyi irdeliyor, dokundukları noktaları keşfetmeye çalışıyor.

Mimarlık Üzerine Sergi 5 mimarlık ve sanat kollektifi ile mimari ve mekânsal anlamlar uzerine yoğunlaşmış 2 sanatçıdan oluşan toplam 7 ayrı çalışma ile bu tartışmalı konuya eğiliyor. Mimarlık alanında çalışan veya çalışmış olan bu mimar ve sanatçılar mimarlık ile sanatın ilişkisi üzerine teorik, sanatsal ve profesyonel alanlarda çalışmalar yapmış kişilerden olusuyor. Her bir grup ve sanatçı kendi birikimlerinin doğrultusunda ALANistanbul’un sergi mekanlarina özel olarak gerçekleştirdikleri çalışmalarını sergiliyor. Mimarlık ve sanatın kimi zaman sorunlu ve çelişkili kimi zaman ise birbirlerini tamamlayan ve besleyen ilişkisi üzerine farklı anlatım dilindeki çalışmaları ile birer bakış geliştiriyorlar.

Katılımcılar

(f)Flat Architectures // Müge Belek, Frederico Fialho
Salon2 // C. Alper Derinboğaz, Nil Aynalı, Enise Burcu Karaçizmeli
Superpool // Selva Gürdoğan, Gregers Tang Thomsen
Zemin // Nesli Kayalı, Fatma Olgaç, Çağdaş Özcanlı
Gül & Arzu // Gül Çağın, Arzu Arda Koşar
Metehan Özcan
Rowan Mersh

ALANistanbul
Galip Dede Caddesi No: 24/11 Tünel İstanbul
Tel: +90 212 292 04 14
E-posta: info@alanistanbul.com
Web: www.alanistanbul.com

 ✪