Bir kısım post musiki

Yeni gruplar, güzel tınılar, belirli dönem yayınlanan mp3 seçkisi. Maybeshewill, Have a nice life, Austin Tv, Overseas, Greg Kuehn, Flies are spies from hell, Cecillia eyes...
Şubat '08

Maybeshewill, 2006 debut EP’leri “Japanese Spy Transcript”den sonra 2008’de ik albümleri İngiltere’de Mayıs ayında çıkacak: Not for want of trying. Kendi deyimleriyle kırık bir laptop ve dört oğlanın hayal dünyası. Spastik ritmler üzerinde ses oyunları, sağlam bir elektronik/post rock. Grup albümünü kendin yap/DIY felsefesine uygun olarak tamamen kendi imkanlarıyla kaydetmiş ki bize göre gayet profesyonel bir çalışma olmuş. Grubun ilk albümüyle aynı adı taşıyan şarkıları, websitelerinden ücretsiz dağıtılıyor.

Maybeshewill
Have a nice life, bir müzik grubundan öte, bir harekete dahil kişilerden oluşuyor. Enemieslist Ev Kayıtları, internet teknolojisini boşa harcamaktansa herkesin kendisinin bir şeyler yapmasını savunuyor. Bu doğrultuda giden grup elemanları Have A Nice Life ile dijital/analog kırması kayıtlarla goth/deneysel çalışmalar yaparken, grubun “açık kaynak black metal” projesi de var. Bildiğimiz açık kaynak mantığına yakın olarak bir mail atıyorsunuz ve Nahvalr isimli projeye dahil olan onlarca grup elemanından biri oluyorsunuz.

Ef, yeni değil ama sesini yeni duyurmaya başlayan, İsveç kökenli bir post rock grubu. İkinci albümleri “I am responsible” Şubat ayı başında yayınlandı.

Greg Kuehn, “Confessions of a Superhero /Bir süperkahramanın itirafları belgeselinin müziklerini de yapmış, bir ses ve görüntü sanatçısı. Bir melodi üzerine bol delay ve reverb efektli müzik, alışılmış olsa da bir şeyler anlatmaya devam ediyor.

Belgeselin trailer’ını buradan izleyebilirsiniz.

Overseas, ABD’den bir başka post rock grubu. Yeni ama oldukça iyi müzik yapıyor. Epik bir havada, tekdüze olmayan bir yapıyla şarkı oluşturuyorlar.

Flies Are Spies From Hell, Heavy metal şarkı altyapısından beslenen, enstrümanlarına fazla efekt vermeden tuşlu çalgılardan yararlanan, enerji dolu bir post rock. Hüzün değil umut hissi. Pek güzide. Futuristika’nın favorisi.

Austin TV, anormal sahne kostümleriyle birlikte 2007 albümleri Fontana Bella ile yeraltında (kaldıysa öyle bir kitle) kendilerine takipçiler oluşturdu. Bu Meksikalı “yaprakadamlar “, bilim kurgu, uzaylılar ve deneysel gürültü punk gibi etkilerle müzik sonrası bir musiki icra etmeye çalışıyorlar. Heyecan verici.

Cecillia Eyes, Belçika’dan çıkan en güzel şeylerden biri. Görkemli.

Futuristika! bir kısım yeni musiki seçkisi birinci hamle şarkı listesi: ✪