Ortadoğu’da çocuk öldürme sanatı

Barış Güvercini???

İsrail’in Gazze’de çocuk katlettiği şu günlerde, kelimelerin yetersiz kaldığı bir ruh haliyle, İsrail’deki modern zamanların Berlin Duvarı’ndan Banksy görüntüleriyle derdimizi anlatmaya çalışıyoruz. Çünkü fazlasını yapamayacak kadar aciz, korkak, duyarsız ve umarsızız. En aşağılık insaniyet içgüdülerinin kölesi olarak, ABD ve İsrail’in Berlin Duvarı’ndan görüntülerle, sadece şeker yiyemeyen değil, gülümseyemeyen, kahkaha atamayan çocuklar için, yüzleri gözümüzün önünden asla gitmeyecek çocuklar için….

Filistinlilerin Melek adını verdiği çiçek atar...

Beytüllahim’deki gayrı resmi Banksy turu, gerilla bir hayat tarzına -ne yazık ki alıştırılmış- Filistinlilerin, gerilla sanata da yakınlaştığını gösteriyor.

Sam 3 ve Erica il Cane (Eric the Dog) tarafından yapılan bir başka duvar resmi ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az. 2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]