Pi Artworks Galatasaray: “Toz ve Telaş”


Aksoy, farklı mekanlar üzerinden zamanımızı anlamaya çalışan dört ayrı grup yerleştirmeden oluşan ‘Toz ve Telaş’ isimli sergisi ile Pi Artworks Galatasaray’da!


Turan Aksoy
Toz ve Telaş
Mekan: Pi Artworks Galatasaray
Tarih: 11 Kasım – 11 Aralık 2011 (Pazar hariç her gün 10.30 – 19.00)
Adres:
Pi Artworks Tophane: Boğazkesen Caddesi 76/A, Tophane
Pi Artworks Galatasaray: İstiklal Cad. Mısır Apartmanı Kat:4, Beyoğlu
Telefon: 0212 293 71 03 – info@piartworks.com

Turan Aksoy’un yeni sergisi, farklı mekanlar üzerinden zamanımızı anlamaya çalışan dört ayrı grup yerleştirmeden meydana geliyor.

Sergi, özellikle odaklanılan kavramlardan da anlaşılacağı üzere, seçilmiş kimi mekanlardan yola çıkarak, zamanımızı arzu-tutku, mutluluk, özgürlük ve ahlak-vicdan gibi kavramlar üzerinden anlamaya ve onlar üzerine yeniden düşünmeye çalışan resim, fotoğraf ve üç boyutlu işlerden oluşuyor. Bu çalışmalarda ele alınan kavramların günümüzde neye, nelere karşılık geldikleri ve birbiriyle olan ilişkisi çok yönlü olarak ele alınıyor.

Böylesi bir ilişkilendirme, gündelik hayatta birbiriyle ilişkisiz duran farklı görünüşleri, kolayca ayırt edilemeyen tekinsiz bağıntıları ve içsel gerilimini bir diğerine kaydıran fragmanların farklı bir okumaya tabi tutulmasını gereksinmekte. Dolayısıyla zamanımızın ruhunu, kişisel deneyimlerden kalkarak, bu deneyim halkalarını birbirine tutuşturan bir kavram zinciri olarak yorumlayan işler bunlar. Aksoy, öznel deneyimlerinden hareketle kolektif bir bilinç alanı yaratmaya çalışıyor bu sergisinde.

1965’te Erzincan’da doğan sanatçı Gazi Üniversitesi Resim Bölümü’nü bitirdikten sonra İngiltere Central University’de yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. İstanbul’da yaşayan Aksoy, 2010’da Pi Artworks’te “Işıltılı Şeyler” sergisini açtı. 2009’da İstanbul 2010 Taşınabilir Sanat Projesi kapsamında “Geçici Rahatsızlık” sergisine katıldı. ✪
<
>

>>>

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

  • Yıkıntılarda dans etmek

    /

  • Birçok gerçeklik veya hiçbiri

    /

  • [Ken Kelly] Unutulmasın diye: Pusuda Bekleyen Dehşet

    /