Pınar İlkiz’le Schmap!! Berlin rehberi

Futuristika! yazarlarından Pınar İlkiz'in Schmap!! Berlin rehberine seçilen fotoğrafı
Haziran '09

Sadece Futuristika!’nın yazarlarından birisi değil, derginin ilk günlerinden bu yana dert ortağı, iyi gün dostu, kötü gün destekçisi, fikir hocası, kısaca Zeus’un isimsiz onuncu perisi Pınar’ın (İlkiz), on parmağındaki on marifetten bir tanesinin fotoğraf çekmek olduğunu biliyorsunuz, bilmeyenler de böylece öğrenmiş olsun. (Kısıtlı bir portfolyo için: Flickr ve DeviantART)

Geçtiğimiz Mayıs ayında, Pınar’ın fotoğraflarından bir tanesi Schmap!! sitesi tarafından Berlin rehberi için seçildi. Fotoğraf Berlin Uluslararası Kongre Merkezi‘nin (ICC) fotoğrafı ve yapının ilginç de bir hikayesi var: Şehrin en büyük etkinlik alanı olan Merkez, Star Wars filminin gösterime girdiği ilk yıl açılmış ve ICC binası 70’li yıllardan (şimdiye kadar devam eden bir çılgınlık) olan bu filmdeki uzay gemilerini oldukça andırıyor. Berlin sakinleri gurur duydukları binalarını filmdeki uzay gemilerinden özellikle Noah’s Ark’a ya da Battleship Charlottenburg’e benzetiyorlarmış. Merkez’in, çevresindeki tünel yollar, köprüler, otobanlar ve tren yolları ile filmdeki atmosfere oldukça yakın durduğu aşikar…

Pınar’ı, burada henüz bahsi geçmeyen aynı alandaki diğer başarılarını da dahil ederek tebrik ediyor, devamını diliyor ve fırsat elimize geçmişken son zamanlarda fotoğrafçılığını ihmal ettiği siteminde bulunuyoruz. Hail to you schampion! :)

 ✪