Robinson Crusoe 389’a sahip çıkıyoruz

"Duvarlar Boyunca Kitap" sözüyle yola çıkılarak Eylül 1994'te gerçekleştirilen Robinson Crusoe 389 projesi, 19 yıl boyunca –gerçek ticari ortamda– yaşamasına rağmen emeğe dayalı bir vakıf gibi çalıştı.
Ağustos '13

RC389

“Duvarlar Boyunca Kitap” sözüyle yola çıkılarak Eylül 1994’te gerçekleştirilen Robinson Crusoe 389 projesi, 19 yıl boyunca –gerçek ticari ortamda– yaşamasına rağmen emeğe dayalı bir vakıf gibi çalıştı.

Belki de “Kültür varlığı nedir?” sorusunun –tıpkı Markiz gibi ya da Emek Sineması gibi– yitirildiğinde farkına varılacak karşılıklarından biri oldu. Artık sadece ortakların sahipliğiyle açıklanamaz bir kuruma dönüştü.

Beyoğlu’nda son yıllarda yaratılan ve acımasızca sürdürülen inşaat ortamının olumsuzluklarına karşın kiralar ve diğer giderler artmaya devam etti. Gelinen noktada baş gösteren nakit sıkıntısını daha hızlı atlatabilmek amacıyla “önce öde sonra al” adıyla bir kitap kampanyası başlatıldı.

Bunun için 500 ve 1000 liralık ya da bunların dışında tutarını –50 liradan az olmamak koşuluyla– kart sahibinin kendi belirleyebileceği RobKart’lar hazırlandı. RobKart kullanarak, sadece kitap değil bir kültür varlığının geleceğinin de korumanız altına gireceğini hatırlatmak isteriz.

[av_hr class=’short’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’]

  ✪

ROBKART NEDİR?
– Karşılıklı iletişim kolaylığı sağlamak için tasarlanan RobKart, Robinson Crusoe 389 ve Gon Çizgi Roman kitabevleriyle www.rob389.com’da geçerli kendini tanıtım aracıdır.
– RobKart sahipleri önceden ödedikleri tutarı alışverişlerinde tamamen ya da kısmen kullanarak o sırada uygulanan avantajlardan yararlanarak harcayabilir, kartlarına dair tüm işlemleri –kredi sorgulama, kredi yükleme, hediye çeki alımı, yeni kart talebi, kayıp bildirimi vb- e-posta ya da telefonla yapabilirler.
– RobKart özel kampanyalar ve ayrıcalıkların düzenli olarak duyurulmasını sağlar, her türlü etkinlikte önceliklidir.NASIL EDİNİLİR?
– RobKart’ınızı bizi arayarak ya da Robinson Crusoe 389 ve Gon Çizgi Roman kitabevleri’ne uğrayarak dolduracağınız bir form aracılığıyla edinebilirsiniz.
– RobKart sahibi olmanın bir diğer yolu da www.rob389.com adresinden kitap alır gibi satın almaktır.
– RobKart’ı bir başkası adına da alabilir, hediye edebilirsiniz.
– Ödeme işlemi tamamlandığında RobKart’ınız aktif hale getirilerek kullanıma açılacaktır.
– RobKart’ınızı www.rob389.com adresinden yapacağınız alışverişlerde de kullanmak istiyorsanız bunu başvuru sırasında ya da sonrasında belirtmeniz yeterli olacaktır.NASIL KULLANILIR?
– RobKart’ınızı İstiklal Caddesi üzerindeki ve Salt Beyoğlu ile Salt Galata içindeki Robinson Crusoe 389 kitabevleriyle Gon Çizgi Roman kitabevinde kasada göstererek doğrudan ödeme aracı olarak kullanabilirsiniz.
– Görevli, satın almak istediğiniz ürünler için RobKart sahiplerine özel indirimler uygulayarak fatura düzenleyecek ve tutarı hesabınızdan eksiltecektir.
– Hesabınızın yeterli olmaması halinde isterseniz yeni yükleme yaparak ödemenizi tamamlayabilir isterseniz de aradaki fark için diğer ödeme araçlarını kullanabilirsiniz.
– RobKart’ınızı www.rob389.com adresinden yapacağınız alışverişlerde kullanırken ödeme seçeneklerinden RobKart’ı seçmeniz gerekecektir. Siparişiniz ulaştığında bakiye kontrolünüz yapılarak onay işlemi gerçekleştirilecektir.

ROBKART

Önceki

Devletin milis gücü esnaf öneriyor…

Sonraki

Geoturka Yayımcılık Kafka ve Joyce’u nasıl reddetti?