[Cindy Jansen] Sevgiyle

Cindy Jansen'ın 'Sevgiyle' isimli fotoğraf ve video serisini 1 Aralık'a kadar The Empire Project'te ziyaret edebilirsiniz
Ekim '12

Cindy Jansen // Sevgiyle
Tarih: 18 Ekim – 1 Aralık 2012
Mekan: The Empire Project
Adres: 10 Sıraselviler Cad. Kat:1 D:4
34433 Taksim, İstanbul
http://theempireproject.com/
Tel: +90 (212) 292 59 68
E-posta: info@theempireproject.com

Roterdam, Hollanda’da yaşayan ve çalışmalarını sürdüren Cindy Jansen Arnhem’de (Hollanda) ve Milano’da (İtalya) görsel sanatlar programını bitirdikten sonra Binger Filmlab tarafından düzenlenen uluslararası senaryo yazarları ve yönetmenlerinin düzenledıği programa katıldı. Jansen şimdiye dek birçok uluslararası solo ve grup sergilerde yer almış, fotoğraf ve video’larını sergilemiştir.

Çalışmalarında sıradan olan ve sıra dışı olanla, tanınabilir ve belirsiz noktalar arasında geçiş bölgesi yaratmayı amaçlayan Jansen, tekinsizlik üzerinden bir oyunlar oynar. İşleri kendi estetik değerlerine sahip olduğu gibi, gerçek anlamlarını ancak öznelliğin filtresinden geçtikten sonra elde ederler.

“Sevgiyle” serisinde Cindy Jansen, saplantılı ve nevrotik bir dünyanın ötesinde, ikircikli bir dünya resmediyor; sapkın ritüelleri, acı, teslimiyet ve aşkınlık gibi daha küresel temalara dönüştürüyor. Jansen’in son dönem işleri insan bedeninin sadomazoşist ritüellerini tanımlarken bunların ötesinde, ihlal, şehvet ve dinginlik barındıran durgun ve hareketli imgelerden oluşuyor. Seyircinin tepkisiyle birlikte daha geniş ve sosyolojik bir çerçeve yaratarak, çağdaş ahlak ve etik kurallarını sorgulayan bir alan açıyor.

Bu sergi Hollanda Kraliyeti İstanbul Bakonsolosluğu ve The Netherlands Institute in Turkey’nin destekleri ile gerçekleşmiştir. ✪