Tesla neden Ergenekon’da?

Futuristika! olarak, sıkıcıya karşı mizahi, iktidara karşı muhalif, Edison'a karşı Tesla tarafında duruşumuz olduğundan, Nikola Tesla ve HAARP'ın Ergenekon iddianmesinde yer almasının normal olduğunu aktarmalıyız.
Nisan '09

Futuristika! olarak, sıkıcıya karşı mizahi, iktidara karşı muhalif, Edison’a karşı Tesla tarafında duruşumuz olduğundan, Nikola Tesla ve HAARP’ın Ergenekon iddianmesinde yer almasının normal olduğunu aktarmalıyız.

Haftasonumuz, sizin de öyle olduğunu umuyoruz, Erenekon iddianamesindeki yüzlerce sayfadan birindeki bir not sayesinde ziyadesiyle renkli geçti. İddianamede, ele geçirilen belgeler arasında Nicola Tesla-Haarp isimli bir .doc dosyası olduğu ve “Nikola Tesla isimli bir şahıs ve HAARP hakkında bilgiler içerdiği” belirtiliyordu.

Nikola Tesla’nın ayrıntılı biyografisini uzun uzun anlatmak yerine, buradaki yazıya göz atmanızı tercih ederiz. Elektriği başta ampul olmak üzere yaşamımıza sokan, radyoyu, radarı, floresan ampulü, bilgisayarı, faks makinasını ve daha aklımıza gelebilen bütün elektrikli ve elektronik aletleri geliştiren Tesla olmuştur.

General Electrics, Westinghouse, Marconi and Morgan gibi ABD endüstrisinin dev tekelleri Tesla’nın buluşları üzerinde şekillenmiş, fakat kendisi hayatı boyunca hiçbir büyük şirketle resmi olarak ilişkiye girmemiştir. Yine de, Marconi Elektrik’in Tesla’nın uzun mesafeli silah çalışmasına mali destekte bulunduğu da bildiriliyor, bu firma finans devi JP Morgan’ın da temelidir. Parasız ve doğayı kirletmeyen bir elektrik üretiminin mümkün olduğunu açıklayan Nikola Tesla, beş kuruş parasız ve borç içinde New York’ta bir otel odasında ölmüştür.

Derler ki:

“… Bilgisayarınızda çalışırken Tesla’yı anımsayın. Onun “Tesla bobini”, yüksek voltajlı resim tüpünüzün çalışmasını sağlamaktadır. Evinizde kullandığınız elektrik Tesla’nın “alternatif akım” (AC) jeneratörü “Tesla jeneratör”den geçmekte ve evinize 3 fazlı “Tesla enerjisi” getirmektedir… Tesla’nın icatları bugün her yerdedir…”

Sırp bilim adamı Nikola Tesla’nın Edison ile önce ortak çalışmasını, sonra yarışmasını ve yaptığı deneyler ile, 19. yy sonu – 20. yy başındaki her icatta neredeyse tek başına imzası olmasının yanı sıra, okült konulara ilgi duyanlara da bıraktığı bir miras vardı ki, bu mirasın adı HAARP idi.

Tesla, New Yorker Hoteli’nde hayatını kaybettiğinde Tesla’nın mülteci yeğeni Sava Kosanovich, yanında iki bilim editörü George Clerk ve Kenneth Sweezey ile birlikte Tesla’nın odasına girer. Yugoslavya Büyükelçiliği’nden aldığı maaşla geçinen Tesla’nın özel eşyaları, günlükleri, başka bir depoda tuttuğu eşyalar, araştırmaları, makalaleri, kısaca tüm çalışmaları Tesla’nın ölümünü haber alıp gelen FBI ve Pentagon tarafından mikofilme alınır. ABD’de Tesla’ya her ne kadar deli muamelesi yapılsa da, ölümünün hemen ardından FBI’ın da otel odasına girmiş olması, yakından izlendiğini gösteriyor. Zaten o dönemde tüm Yugoslav mülteciler izleniyordu. Tesla’nın odadan çıkan birçok özel eşyası bugün Belgrad’da Tesla Müzesi’nde sergilenmektedir.

Tesla’nın önüne geçilmesi gerektiğini düşündüğü Nazi Faşizmine karşı silah tasarımları geliştirmeye çalıştığı bilinmektedir. Tesla’nın “teleforce” dediği “mikrodalga silah” tasarımı ile “deprem” ve “tsunami silahı” geliştirdiği ve hatta bunu Nazi tehlikesine karşı Sovyetler Birliği Kızılordu’ya da aktardığı uzun yıllar boyunca söylenti olarak duyuldu.

18 Ekim 1993’de ABD Savunma Bakanlığı, kısa adı “HAARP” olarak bilinen projenin “High Frequency Active Auroral Research Program”ın Gakona/Alaska tesislerinde başlatıldığını açıkladı. Raythenon Corporation tarafından hayata geçirilen proje, Alaska/Massachusettes, Stanford, Peen State, Tulsa, Clemson, Maryland, Cornell ve UCLA olmak üzere ABD’nin 9 üniversitesi ve MIT’nin ortaklığı ile uygulamaya kondu. HAARP projesinin patenleri (ABD Patent Dairesi’nde 4.686.605, 4.712.158 ve 5. 038.664 no’lu kayıtlarıyla) Bernard Eastlund tarafından alındı. Her üç patentin ilk kayıtları Nikola Tesla adına kayıtlı ve bu patenleri Colorado testlerinden sonra almıştı. Bernard Eastlund, bu üç patentin geliştirilmesi patenti ile kayıtlara geçti. [High Frequency Active Auroral Research Program wikipediTr]

Nikola Tesla’nın sayısız patenti arasında (kendi deyimiyle düzinelerce sayfa tutan patent listesi vardır) bugün tüm dünyada kullanılan “alternatif akım” (AC) ve Tesla bobini (Tesla coil) bulunurken, en büyük buluşu olarak gördüğü “karasal sabit dalgaları” (terrestrial stationery waves) keşfetti. Bu buluşu ile yeryüzünün belirli frekanslardaki elektrik titreşimlerine duyarlı olduğunu ve bir iletken/iletici (conductor) olarak kullanılabileceğini kanıtladı. Bu yıldaki deneyleriyle dünyaya elektrik vererek deprem yarattığı, çevredeki tarlaların renklerini değiştirdiği biliniyor.

Tesla, özellikle ısrarla bedava enerji kaynağı keşfini savunduğundan, dönemde elektrik üzerinden büyük paralar kazanan tekel firmaların ve ABD’nin gizli tepksini çekti ve görmezden gelinmeye başlandı. Tesla, 5-8 Ocak 1943’te -tahminen 7 Ocak’ta- yokluk içinde ölürken arkasında pek çok radikal icat ve fikir bırakmıştı. Öyle ki, kendisine “Elektriğin Tanrısı” dendi.

Pek çok araştırmacıya göre ABD’nin HAARP 1 Projesi, ilk kez Nikola Tesla tarafından ileri sürülen konseptleri kendine temel aldı. Pentagon, HAARP Projesi İle “Tesla teknolojisini” yeniden yaratıp, bu teknolojiyi kendi çıkarları için kullanıyor denmektedir.

High-frequency Active Auroral Re-search Program (HAARP) dünyanın en büyük ve en güçlü radyo transmiterlerinden (iletici) birini imal etme projesidir. HAARP dev antenlerden sinyaller gönderecek yüksek frekans transmiterlerinden ve bunun dışında 19 enstrümandan ibaret. Geçen yıllarda 48 anteni inşa edilmiş olan ve 5 arc’lık bir alana yayılan HAARP, program tamamlandığında her biri 2 tane 10 kilowatthk radyo transmiterli 180 antene sahip olacak ve 33 acr’lık bir alana yayılacak. Enerji için dizel jeneratörler kullanılacak ve 3.6 megawatthk radyo sinyalini iyonosfere gönderme kapasitesine sahip olacak. Kısaca HAARP’te, inanılmaz güç düzeylerinde ELF (extremely low frequency-son derece düşük frekans) ve VHF (very high frequency-çok yüksek frekans) transferine yetenekli, dünyanın en büyük radyo frekansı (RF) transmitteri hedeftir. İnternette örgütlenen insanların bu projeyi protesto ettiği ve gizli silah deneylerinin yapıldığını iddia etmelerinin yanında, HAARP’ın kendi deyimleriyle çalışmalarını şeffaf olarak aktardıkları web siteleri de var.

Kısa adı HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) olan ve ABD tarafından iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da sürdürülen çalışmaya yapılan asıl itiraz, iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak Nikola Tesla tarafından ortaya atılmış bir fikir olmasıdır. HAARP tesisinin elektromanyetik dalgalarla uçaklar için tehlikeli olduğu ve bir uçak yaklaştığı zaman sistemin devre dışı bırakıldığı aktarılmaktadır. Bu konunun malumunuz LOST dizisi ile de bağı bulunduğundan, bir dahaki iddianamede Benjamin Linus’un adının geçmesi bizim için sürpriz olmayacaktır.

Bu konuyu aktaran gazetecilerin, Avusturya İmp. topraklarında Hırvatistan kısmında bir Sırp anne ve babadan dünyaya gelen Nikola Tesla’ya İtalyan demelerindeki mantığı anlayamamakla birlikte, herhangi birinin ilgi duyup bilgisayarında okumak üzere internetten beş dakikalık bir aramayla ulaşılacak belgede “adı geçen şahıs olan Nikola Tesla”nın huzur içinde uyumasını diliyoruz.

İstediği elektrik bu memlekette bol miktar mevcut ne de olsa!

Okuma listesi:

Nikola Tesla’nın kayıp günlüğü ve HAARP – İng. ✪

Önceki

Pittsburgh Tribune-Review’da bir Futuristika yazarı

Sonraki

KargART Mayıs 2009 etkinlikleri