loader image

Medya

“Bir kısım medya bana komple yaptı.” (Yine Şevki Yılmaz, bkz: komplo, bkz: komple yapmak, bkz: Marshall McLuhan)

Zoomoozofon

Kült Neşriyat'ın dergisi Zoomoozofon'un bağımsız sayısı hakkında...

Basının ahlakını almak

Vildan Daşdöğen, iktidarın desteğiyle gittikçe muhafazakârlaşan, hetero ve eril dili güçlenen basının, özellikle kadına karşı yaklaşımını sorguluyor.

Dadatart

Bir süredir, güzide sanat çalışmalarını toparlayan, üzerinde kısa ve net yorumlarda bulunan güzel bir blog yayında. Biz de, dadaya selam çakan bu sitenin müsebbiblerine birkaç soru sorduk. Memlekette kolektif online yayınların artması dileğiyle.

Olmayı tercih edenlerden: Mithat Bereket

Olmak ya da olmamak aslında bir haberci için çok önemli bir durum fiilidir. Ya o an orada olup doğru haber yapan doğru haberci vardır ya da masa başında haber yapan yani var olmaması da gereken haberci vardır. Pusulası her zaman doğru ve güvenilir haber yapmayı gösteren ve bunun için her tehlikeyi göze alan Mithat Bereket ile görüştük

Dördüncü kuvvet medyanın ekseni kayıyor

Medyanın taraflı haber yapmasından ve çoğu gerçeği artık Twitter gibi mecralardan daha yalın bir şekilde öğrendiğimizi savunan Yeşil Gazete, 16 Ekim'de 'Alternatif Medya Şenliği' düzenliyor. Futuristika! ekibi de orada olacak!

Evvel üzerine…

Zafer Yalçınpınar, geçtiğimiz Haziran’da sekizinci yılını tamamlayan Evvel'in amacının, kapsamının, tarihçesinin, biçemsel tercihlerinin ve birincil ilgilerinin ne/neler/kim/kimler olduğu, varoluşunun nedensel ve kavramsal arkaplanını Emin Karabal'a aktardı. Kadıköy'den ses veriyorlar.

Sergi: http://

Deniz Güvensoy, kuşatması altında olduğumuz ezici hipergerçekliği, sürrealist resim dilini ve stratejilerini kullanarak ele alıyor!