loader image

rock

İçinde Nico’nun “durduğu” filmler

Nico hakkında belirli aralıklarla yayımlanan yazılarla sürecek seride, bu kez Nico'nun Andy Warhol ve The Velvet Underground ekibiyle yer aldığı bazı filmlere ulaşıyoruz

Salon’da Mayıs ayında cennetlik konserler

Mayıs ayı konserlerine, New York ve Kamboçya kırması saykodelik rock-pop grubu Dengue Fever ve bizi bize bizden iyi anlatan ilginç müzikleriyle Secret Chiefs 3 ile başlangıç yapan Salon, İstanbul'un kültür ve sanat yaşamına yeni bir alan açıyor.

SLip/Sylvain Cotte: Geçmişten günümüze alem ve adem

SLip ya da Sylvain Cotte, en çok vintage fotoğraflar üzerinde yaptığı değişiklikler ve kolajlarıyla, imajları olduklarından daha anlamlı, daha eğlenceli hale getirdiği koleksiyonlarının ilginçliği ile fark edilen bir illüstratör. Sanatçının çoğu görseline, hayali bir dünyadan öyküler anlatan kısa metinler de eşlik ediyor.

İTÜ Radyosu

Neyse ki 1998'de başlayan internet ortamında canlı yayınını bugün de sürdürebilmektedir İTÜ Radyosu.

Guy Peellaert (RHB)

Taxi Driver, Paris, Texas ve Wings of Desire ya da The Rolling Stones (It's Only Rock' N Roll), David Bowie (Diamond Dogs)... Bu film ya da albümler hayatınızın herhangi bir anında size bir anlam ifade ettiyse, kapaklarının unutulmaz tasarımcısı Guy Peellaert'in hayatını kaybettiğinde bir sızı duyulmalı.

Derdiyoklar ikilisi

Müziğin benim için tekrar anlam kazandığı anlardan: Derdiyoklar ikilisi. Ali Ekber Aydoğan (vokal-saz, gitar) ve İhsan Göğercin (davul-vokal) Türkiye’den Almanya’ya göç etmiş iki Alevi kökenli müzisyenin kurduğu grup,  ✪