William Burroughs’dan kalan notlar

“Sevgili Brion, gönderdiğin para ulaştı. Çok teşekkürler. People dergisinde okudum da, ’ın New York’da şehir dışında evi, Paris’te bir dairesi, Londra veJamaika’da şık mekanları ve Chichester’da 17.yy’dan kalma şatosu varmış. Ben ise burada Kurtuluş Ordusu’ndan elbise alıyorum.”

Aktarılan not, ’un ’e yazdığı 1977 tarihli metne ait. Burroughs’un 1950-80 arasında yazdığı yüzlerce ufak tefek not, metin mektup ve yazı şuradaki websitesinden görülebilir. Müthiş anekdotların olduğu bir kaynak.

Aşağıdaki mektupta ise Burroughs, ile bir punk çalışması yapabileceğinden ve 190 dolara kiraladığı evini genç bir canki ile paylaştığından bahsediyor.

Burroughs’un Brion Gysin ve ile ortak çalışmalarından birinde, Cohen’in mylar baskı çalışmasında Burroughs “Kobra Kralı” olarak görüntülenmiş:

William Burroughs rüyalarını mümkün olduğunca hatırlamaya çalışırdı. 1960’larda tuttuğu günlüklerinde düşlerini yazdığı ve günlüklere kes yapıştır metinler ile illüstrasyonları da eklediği görülüyor:

Tüm koleksiyon 260.000 ABD dolarına satılmakta.

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]