Winkler+Noah: The Puppet Show

İtalyan fotoğraf sanatçıları Romina Raffaelli ve Stefano Marini, beraber yarattıkları Winker+Noah Photography markası ile yeni bir çalışmaya imza attılar.

The Puppet Show adını verdikleri fotoğraf dizisinde, 2-8 yaş arası 30 çocuğun fotoğrafını manipüle eden sanatçılar, bir bakıma çocukların çocuk kalması gerektiğini vurguluyor, büyütürken kendimizi oldukça fazla ciddiye alıp birer yansımamız haline dönüştürdüğümüz çocukları çocuk hallerinde bırakmamızın gerekliliğinin altını çiziyorlar.

Bu yeni çalışma ile American Photography of New York ödülünü alan sanatçılar Luerzers Archive’in “Dünyanın En İyi 200 Fotoğrafçısı” arasına girmeyi de başardılar.

*Bu ilginç projelerinden bizi haberdar eden sevgili Romina ve Stefano’ya teşekkür ederiz. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]