Nisan@Indigo

Nisan ayında Indigo'da...
Mart '09

Nisan ayı boyunca Indigo imzalı seçmece etkinlikler:

Biletler: 25 YTL – Öğrenci 15 YTL / www.biletix.com – Kapı açılış: 23.00
Bilgi: 0212 244 85 67 – İstiklal Cad. Akarsu Sk. Mısır Ap. No:1-2 / Galatasaray
Net: www.livingindigo.com – info@livingindigo.com

3 Nisan 2009 Cuma

ADAM FREELAND (MARINE PARADE, UK) – MINDFREQ

Günümüz breakbeat sahnesinin en yetenekli ismi, drum n’bass ve elektronun ise en dozunda ve verimli kullanıcısı olan Adam Freeland, 3 Nisan Cuma günü BURN Enerji İçeceği tarafından düzenlenen etkinlikte Indigo sahnesinde!

Adam Freeland janrlara sığmayan bir isim. Kimi zaman elektro, kimi zaman indie çalarlarken, sıradaki parçanın drum n’bass olmasına oldukça şaşıracak dans pistlerinin hakimi adeta. DJ karakteri; denemekten korkmayan olarak lanse edilebilecek olan Freeland’in parça seçimleri arasındaki uyumsuzluklar, onun miks yeteneği sayesinde dans pistleri için birer haykırış nedeni.

Aynı zamanda bir prodüktör ve remiks uzmanı olan Adam Freeland, The Doors’un “Hello, I love You”, The White Stripes’ın “Seven Nation Army” ve Nirvana’nın “Smells Like Teen Spirit” parçalarına yaptığı remikslerle ve mikslediği albümlerle kitleleri peşinden koşturan bir isim.

Sadece DJ setlerinde değişik karakterde parçaları görmemizi istemeyen Freeland; özellikle ‘ada’nın gururu Fabric’de skool break, bangin’ beats ve tabi ki kendini idolleştiren breakbeat janrlarını çalarak adeta adalıların yeraltı kahramanı olarak anılmaya başlandı.

Dünya genelinde sıkı bir takipçi kitlesine sahip olmak oldukça zorken bunu başaran ender DJ/prodüktörlerden olan Adam Freeland, BURN Enerji İçeceği’nin dans müzik severlere bahar armağanı olarak 3 Indigo dans pistini şenlendirecek. Gecenin açılış seti için Mindfreq Indigo sahnesinde olacak.

4 Nisan 2009 Cumartesi

Cess vs. Ali Kuru

Alman minimalizmi içerisinde kendine sıkı yerler edinmiş bir isim ve son günlerin heyecan yaratan parçalarının ardındaki prodüktörler Cess ve Ali Kuru, ping pong DJ setleri ile 4 Nisan gecesi hareketli ve renkli bir hafta sonu için Indigo sahnesinde.

Cess’in müzik tarzı elektronik dans müziğinin bugünü ve yarını arasına yerleştirilebilirken, öte yandan da oldukça geleneksel bir yaklaşıma sahip. Bu garip denge onun yıllar boyu edindiği deneyiminden, bilinmezliğe olan merakından ve en önemlisi sanatçı kişiliğinden kaynaklanıyor.

Tekno DJ setlerini bilindik bir havadan çıkararak Indigo’nun yüksek eğlence anlayışı ile buluşturmakta usta olan Cess; aynı zamanda dans pistlerine istediklerini vermekte oldukça yetenekli bir isim.

Indigo residentlerinden Ali Kuru, son dönemin yükselişteki ve İstanbul sahnesi için değer taşıyan yeteneklerinden biri. Aslında birkaç yıldır dikkat çekmesine rağmen son birkaç ay içinde ardarda yayınladığı plaklarla adını Avrupa’da da duyurmaya başlayan Ali Kuru, artık İstanbul’un var olan potansiyelini ve vadettiklerini dışarıya anlatacak en önemli elektronik müzik elçilerimizden biri olarak görülüyor.

Uzun lafın kısası, 4 Nisan Cumartesi gecesi Indigo’da bulunacak olan müzik ve dans severler, Türk elektronik müzik sahnesinin Avrupa’yı nasıl etkisi altına aldığına yerinde tanıklık edecek.

11 Nisan 2009 Cumartesi

FLORIAN MEINDL – TOLGA DUYAN

Elektronik müzik dünyasında, genç yaşta çok hızlı ve büyük başarılar kazanan nadir isimlerden birisi olan Florian Meindl Indigo’da müzik severlerle buluşuyor. Henüz 21 yaşında olmasına rağmen elektronik müziğin geleceğini parlak ışıklarla aydınlatan Florian Meindl, 11 Nisan Cumartesi gecesi Istanbullulara yeteneklerini sergilemeye hazır. Indigo resident DJ’lerinden Tolga Duyan, gecenin ev sahibi olarak sahnedeki yerini alıyor.

Şimdiden Stil vor Talent, Resopal, Trapez, Session Deluxe ve Kling Klong gibi şirketlerden plaklar çıkartan, bunun yanında Oliver Koletzki ile birlikte Flash Recordings’i kuran Avusturyalı Florian Meindl, hiç kuşku yok ki geleceği en parlak sanatçılardan birisi.

Çok erken yaşlarda kaptığı elektronik müzik virüsü ile house, drum’n’bass ve techno aşkına yakalanan Florian, kendisini kısa zamanda Avusturya’nın büyük kulüplerinde Sven Vath, Claude Young ve Ricardo Villalobos gibi DJ’lerle birlikte çalarken buldu. Kısa zaman içinde ardı arkası kesilmeyen prodüksiyonlarıyla elektronik müzik sahnesinde tüm gözleri üzerine çevirdikten sonra 2005 yılında Berlin’e taşındı. Sert minimal tekno ve melodik elektro kutupları arasında gezindiği yenilikçi ve DJ setleriyle, yüksek kalitede performans arayan parti ve festival organizatörlerinin gözdesi yapmaya yetti.

Ama mükemmelliyetçi Florian için bunlar yeterince tatmin edici değildi; kendi ruhunu ve müzikal anlayışını yansıtan prodüksiyonlarını yayınlamak ve işin teknik kısmını tamamen eline almak üzere 2006 yılında Oliver Koletzki ile birlikte Flash Recordings’i kurdu. Florian Meindl, çalışkanlığının ve üretkenliğinin yanında yöneticiliğiyle de kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya devam ediyor.

25 Nisan 2009 Cumartesi

CASSY (Cocoon, Perlon) – ALİ KURU

Tutkulu ve huzurlu, bir o kadar da gizemli… Benzersiz müzikal anlayışını farklı ülkelerin kaynaklarından esinlenerek oluşturan Cassy, dans müzik severleri tam anlamıyla cezbetmek üzere 25 Nisan’da Indigo sahnesinde! Gecenin ev sahipliğini ise başarılı parçaları ve DJ setleriyle Avrupa müzik sahnesinde kendine yer edinen Ali Kuru yapıyor.

Karayip’li baba ve Avusturya’lı annenin çocuğu olarak İngiltere’de doğan Cassy (Catherine Britton), çocukluğunu Avusturya’da geçirirken yüksek kalitede eklektik elektronik müziğe maruz kaldı ve bu onun DJ ve prodüktörlük kariyerinin temelini oluşturdu. Yeniden İngiltere’ye taşındıktan sonra oyun ve gösterilerde şarkı söyleyerek müzik hayatına başladı.

2003 yılında Berlin’e taşınarak house ve minimal müzik sahnesinde kendisine yer açmaya başladı. Bir çok başarılı çalışmanın ardından ünlü Panaromabar’da resident oldu ve Panaromabar’ın ilk miks albümüne imza atma şerefine erişti. Kısa zaman içinde Steve Bug, Ricardo Villalobos, Luciano, Dave the Hustler, Mathew Jonson ve Swayzak gibi isimlerle birlikte çalıştı; prodüksiyon ve remiksleri M_nus, Playhouse, Get Physical, Perlon, Dessous ve Mental Groove gibi şirketlerden yayınlandı. Ayrıca Cassy isimli kendi label’ını kurarak kendi parçalarını yayınlamaya başladı.

Her ne kadar Dj ve prodüktör olarak büyük başarılar elde etse de, bu başarılar tek başına Cassy’nin sanatçılığının derinliğini yeteri kadar açığa çıkartmıyor. Müziğini çalarken sürekli olarak dinleyicilerinin tepkilerini gözlemleyerek onları hem mistik bir yolculuğa çıkartıyor, hem de huzurlu ışıltısıyla benzersiz deneyimler yaşatıyor. ✪