Annem fanzin yapmış, gördün mü?

Gamze Özer, Timothee Huguet ve Kristina Kramer’in ortak projesi olan “Even My Mum Can Make A Book“, bağımsız yayınları bir araya getirmek, görüş ve düşünceleri basılı ya da el yapımı malzemeler aracılığıyla yaymaları için kişileri cesaretlendirmek için düşünülmüş bir proje.

7 Eylül‘e kadar uzatılan son katılım tarihiyle günümüz ifade biçimlerini benimsemiş herkese açık çağrıda bulunan projede işleriniz paylaşmak için kolları sıvazlayın, kesin, yapıştırın!

Even My Mum Can Make A Book“a daha önceden yapmış olduğunuz ya da yeni üreteceğiniz baskılarınızla katılabilirsiniz. İçerik ve boyut konusunda tamamen özgürsünüz. Hatta yeni baskınız için annenizle birlikte bile çalışabilirsiniz!

Proje çatısı altında biriken tüm yayınlar, sürekli genişleyen Türkiye’de ve yurtdışında farklı mekanları dolaşacak bir arşiv olarak toplanacak. İlk sergi ise 15 Eylül’de Manzara Perspektives’de gerçekleşecek.

Kısa bir biyografinizi, iletişim bilgilerinizi ve doğum tarihinizi eklediğiniz işleriniz için adres:

Manzara Perspectives
Tatar Beyi sok. No: 27
Kuledibi Beyoğlu İistanbul
E-posta: frobuk@hotmail.com – timotheehuguet@hotmail.fr
Facebook etkinlik sayfasıEven My Mum Can Make A BookManzara Perspectives

!!! Son katılım tarihi: 7 Eylül 2010 !!!

“Fanzinler, zineler, bağımsız yayınlar ve sanatçı kitapları baskın kültüre karşı aktivist bir tavır niteliği taşıyorlar. Toplumla ve hatta kendimizle olan ilişkimizi anlamanın bir yolu olan bu yayınlar daha yavaş olabilir ama kesinlikle daha çekiciler. Ancak bilgiyi ağlar üzerinden görsel olarak sınırsız yayma olanaklarının olduğu bu dönemde, basılı malzeme ile iletişim düşüşe geçti. Ucuz baskı yapan insanlarla, blog yazıp hemen her şeyin fotoğrafını toplayanlar arasındaki oran bu duruma iyi bir örnek teşkil ediyor. Kendi başına bir araç olarak, kağıt üzerinde kolaj, metin ve fotoğraf düzenlemek, aslında düşüncelerimize artı değer katan birçok olanak barındırıyor. Projenin amacı, bağımsız yayınları bir araya getirmek; görüş ve düşünceleri basılı ya da el yapımı malzemeler aracılığıyla yaymaları için insanları cesaretlendirmektir. Proje takıntıları, tutkuları ve zihnimizdekileri elden ele geçirilip dokunulacak bir şekle sokup paylaşmakla ilgili… Böyle ifade biçimlerini geliştirmek için bu, herkese açık bir çağrıdır! Hepinizin şimdi eve gidip, yere uzanıp zine yapmanızı istiyoruz!” ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]